Nejlepší tipy, jak se stát součástí lokální komunity po přestěhování do Španělska

Nejlepší tipy, jak se stát součástí lokální komunity po přestěhování do ŠpanělskaVyjděte ven!


Může to znít hodně jednoduše, ale při přestěhování se na jiné místo je to základ. Je to nejlepší způsob, jak objevit nová místa a poznat nové lidi. Uvidíte, jak Váš nový domov funguje a poznáte lidi, kteří mají podobné zájmy jako vy. Důležité je zůstat otevřený novým příležitostem a na lidi se usmívat. Nikdy nevíte, klidně Vás může někdo pozvat na volejbal na pláž, pak se ujistěte, že jste trénovali!


Sport


Sportů, které jsou zde ve Španělsku k dispozici, je nepřeberné množství. A to také díky skvělému počasí. Sport je pro všechny a zapojit se je skvělý způsob, jak poznat přátele a socializovat se. I když to znamená, že sami musíte udělat první krok tak, že se zapojíte podle svého výběru, nebudete litovat! Pokud ještě nejste velkými fanoušky sportu, nebojte se objevit svůj nový koníček. Můžete se setkat s přátelskými novými lidmi a vytvořit si nezapomenutelné zážitky vystoupením ze své komfortní zóny. Náš hlavní tip je vyzkoušet si Padel, který mohou hrát všechny věkové kategorie.


Jazyk


Pokud ještě neumíte španělsky, pak je určitě dobrý nápad své dovednosti ve španělštině oprášit už před příjezdem. V současné době existují spousty zábavných způsobů, jak se naučit základy, od interaktivních jazykových aplikací na smartphonu až po vzdělávací podcasty, které vás budou doprovázet při dojíždění do práce, zatímco budete snít o svém novém životě ve Španělsku. Pokud máte čas, pak doporučujeme individuální i skupinové lekce. Pomáhají zlepšení konverzačních schopností při učení se jazyka. To vše Vás malými krůčky pomůže posunout kupředu, začít můžete i třeba žádostí o igelitku v obchodě, již to nebude tak stresující a umožní vám to tak zaměřit se na užívání si životního stylu a setkání s místními obyvateli.


Buďte připraveni pomoct


Skvělý způsob integrace do místní komunity je nabídnout pomocnou ruku. I když to bude něco tak malého, jako je například podržet někomu dveře, pustit někoho ve frontě před sebe – lidé si vždycky zapamatují přátelskou tvář, budou se s Vámi chtít pobavit. Můžete také najít místní dobrovolnické skupiny, které se zabývají tím, co Vás taky zajímá. Díky tomu se můžete zapojit do práce s dobrovolníky v celé komunitě.


Tanec


Bez ohledu na to, kde se ve Španělsku nacházíte, Vám mohu zaručit, že budete schopni najít v daném místě nějaké taneční kurzy. Hudba a tanec je mimořádně důležitou součástí španělské kultury a je to skvělý způsob, jak se udržet v kondici, pobavit se, ale hlavně se setkat s novými lidmi. Spousta tanečních tříd má tendenci se následně stýkat, což jen přidává Vašim zkušenostem. Můžete si vybrat mezi spousty druhy tanců. Proč nezačít s flamencem a nepodívat se i na bachatu? Uvidíte, třeba máte hudbu v krvi?


Přijměte kulturu


Každá země má jinou kulturu, ale být součástí Španělska je živoucí a zábavné. Podívejte se na lokální slavnosti, nepřeháním, když řeknu, že tam bude celé město! Staňte se pravidelnými zákazníky v nedaleké kavárně a vychutnejte si lahodnou kávu a přitom sledujte, co se kolem Vás děje a užijte si sušenku zdarma, která se podává ke kávě. Pochopte, že vaše večerní jídlo klidně může začít o něco později a s pitím se dá pokračovat až do ranních hodin, ale buďte součástí kultury, užívejte si všech aspektů a nebudete litovat!


Shrnutí


To všechno jsou skvělé způsoby, jak se pomalu stát součástí komunity ve Španělsku. Čím více se budete cítit jako součást komunity, tím snadnější to pro vás bude a usadíte se ještě dříve, než se stihnete pořádně rozkoukat!