4 Nádherné atrakce v Costa Blanca

4 Nádherné atrakce v Costa BlancaÚvod


Říká se, že „krása je v očích diváka" a na základě toho, že již více než 3 roky žiji ve Španělsku: nemůžu nesouhlasit. Přestěhoval jsem se do Javea za prací. Byl jsem skutečně nadchnut zdejším životním stylem a tím, kolik okouzlujících a nádherných míst je poblíž. Všechny vypadají skvěle. Neuplyne den, kdy bych se nedíval na západ slunce a nepřipomínal jsi, jak jsem šťastný, že tu mohu žít. Chtěl bych se s Vámi podělit o informace o některých z atrakcí, které mám (naštěstí) na dosah ruky. Teď, při pití kávy na balkoně, je na to ten správný čas.


Vodopády Algar


Řeka Algar vede téměř přesně mezi městy Callosa d'en Sarria a Altea. Výlet na vodopády Algar je dokonalým způsobem, jak se ochladit a schovat se před teplotami stoupajícími v Costa Blanca až na 32 stupňů během letních měsíců (další výhoda mého přestěhování). Množství přírodních vodopádů, které jsou doslova dechberoucí, zejména po ponoření se do osvěžující studené vody. Přemýšlel jsem, kdybych měl to štěstí žít blíž, možná bych navštěvoval vodopády každý den? Ponořit se do přírodního bazénu je pro kůži zdravější než koupel, ne?


Calpe Peñon


Cesta do elegantního přímořského města Calpe je trochu fyzicky náročnější, ale rozhodně odměňující. Nachází se ne příliš daleko od mého města Javea, kde najdete dominantní mohutnou skálu Peñon de Ifach. Přírodní park o rozloze 332 metrů přirozeně navazuje na pobřeží již od dávných dob. 3-hodinový výlet na vrchol rozhodně není pro zbabělce, nebo pro ty, kdo se bojí výšek, ale odměnou jsou nádherné pohledy z vrcholu. Myslím, že při pohledu dolů přes Calpe Marina, muselo jít asi o nejlepší podívanou, jakou jsem kdy zažil. Vezměte si dostatek občerstvení, množství tekutin a užijte si procházku svým vlastním tempem.


Město Valencia


Můj poslední výlet do třetího největšího města Španělska mi v paměti zůstane asi hodně dlouho. Je jen hodinu jízdy od Javea, spojení zajišťuje velké množství rychlých vlaků, které ho spojují s partnerským městem Madrid, do něhož se dá dopravit za necelé dvě hodiny. Valencie je místem, kde si umím představit, že bych se tu trvale usadil. Neustále jste rozmazlováni bohatou historií a nádhernou architekturou, ocitnete se v centru dění, při pohledu na památky na Vás dopadají hřejivé paprsky slunce. Též jsem se zastavil na krátkou pauzu, abych ochutnal tradiční a spolehlivou španělskou kuchyni. Měl jsem možnost ochutnat spoustu věcí, vstřebat kulinářský zážitek, dát si chléb v míse Paella. A taky jsem navštívil nádherné písečné pláže.


Kuriózní město Denia


Pokud si jednou splním svůj sen a budu vlastnit tradiční dům ve Španělsku plný energie, pak bude Denia pro mě to pravé místo. Jde o mimořádně pulzující místo, ve všech oblastech úžasné, ať už se jedná o architekturu, množství moderních restaurací a barů až po starobylý a historický hrad Denia nebo nekonečné zlatavé pláže táhnoucí se tak daleko a mizící v nedohlednu. V Denii si též můžete užít oslav po celých rok, pořád se konají nějaké slavnosti. Začněte svůj den s některými z čerstvě ulovených mořských plodů na jednom z přístavních trhů. Svůj den pak zakončete nějakou pestrou hudební slavností! Zní to jako ideální plán!


Závěrem


Costa Blanca je kus ráje, každý si v něm najde to své. Má dokonce jedny z nejlepších klimatických podmínek v Evropě. Od doby, co tu žiji, již vlastně nepotřebuji deštník. Téměř každé ráno se probudím díky slunečním paprskům, které na mě dopadají skrze žaluzie. Ideální pro mysl, tělo a duši. Musím říct, že je to něco, na co bychom si určitě všichni mohli zvyknout!